Zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Farmakoekonomika szansą na zbilansowanie wydatków systemu opieki zdrowotnej w Polsce” – 23.11.2018 r., która odbędzie się w budynku Centrum Biologii Medycznej sala 1010 (ul. Rokietnicka 8, Poznań) Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Rozpoczęcie konferencji - 9.00.
Więcej o konferencji i program
ARCHIWUM
IV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
FARMAKOEKONOMIKA SZANSĄ NA ZBILANSOWANIE WYDATKÓW SYSTEMU
OPIEKI ZDROWOTNEJ W POLSCE
Program konferencji do pobrania
III Ogólnopolska Konferencja Naukowo - Szkoleniowa
FARMAKOEKONOMIKA SZANSĄ NA ZBILANSOWANIE WYDATKÓW SYSTEMU OPIEKI ZDROWOTNEJ W POLSCE
20 listopada 2015 r. w gmachu Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „ Farmakoekonomika szansą na zbilansowanie wydatków systemu opieki zdrowotnej w Polsce ” organizowana cyklicznie przez Katedrę i Zakład Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
W Konferencji uczestniczyli przedstawiciele środowiska naukowego, lekarze praktycy, farmaceuci, osoby z branży HTA, przedstawiciele NFZ oraz studenci (łącznie ok. 200 osób).
Podczas konferencyjnych obrad wygłoszono 16 wykładów m.in. na temat roli HTA w farmakoekonomice (Prof. O. Zaliska NUM – Lwów/Ukraina) i kierunku zmian w HTA dla Polski i Europy (dr W. Wysoczański – AOTMiT, Warszawa). Wiodącymi tematami wykładów były również wystąpienia Prof. M. Czecha (WUM, Warszawa) dotyczące roli Real Word Evidence w farmakoekonomice, Prof. W. Bryla (UMP, Poznań) na temat społecznych i ekonomicznych następstw nadciśnienia tętniczego oraz Pana dyr. P. Brombera (NFZ), który przybliżył sytuację rynku leków refundowanych w Polsce. Ponadto dużym zainteresowaniem uczestników obrad cieszyło się wystąpienie Pani dr D. Koligat (UMP, Poznań) dotyczące społeczno-ekonomicznych aspektów kontrolowanych szczepień. Podczas konferencji nagrodzono prace prezentowane przez studentów w Sesji Posterowej.
Podsumowując, konferencja była okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu najnowszych trendów w farmakoekonomice oraz źródłem dyskusji i wyrażania poglądów na temat aktualnej sytuacji opieki zdrowotnej w Polsce.
Szanowni Państwo,
W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do udziału w
III Ogólnopolskiej Konferencji
„Farmakoekonomika szansą na zbilansowanie wydatków systemu opieki zdrowotnej w Polsce”
20 listopada 2015
Centrum Biologii Medycznej UMP
sala 1010
ul. Rokietnicka 6
Poznań
pod honorowym patronatem
Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
prof. dr hab. med. Jacka Wysockiego
Doktoranci i studenci będą mogli przedstawić wyniki swoich badań podczas sesji posterowej.
Szczegóły dotyczące konferencji na stronie:
www.farmakoekonomika.ump.edu.pl/konferencja
Komitet Organizacyjny
prof. dr hab. Elżbieta Nowakowska
Szkolenie podyplomowe dla lekarzy i stomatologów – najbliższy kurs odbędzie się 20 maja 2015 r. o godz. 15:45 w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, ul. Garbary 14, sala 6053 (VI piętro). Wykład pt. „Podstawy farmakoekonomiki” zostanie wygłoszony przez Panią Prof. dr hab. farm. Elżbietę Nowakowską, kierownika Katedry i Zakładu Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej UM w Poznaniu.
Konferencja „Jakość życia w medycynie i ocenie technologii medycznych”
12 czerwca 2015 r. na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „ Jakość życia w medycynie i ocenie technologii medycznych” organizowana przez Katedrę i Zakład Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Sekcję Farmakoekonomiki Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowiska naukowego, lekarze praktycy, farmaceuci, osoby z branży HTA, przedstawiciele organów administracji oraz studenci (łącznie ok. 130 osób).
Konferencja podkreśliła znaczenie jakości życia pacjentów w podniesieniu poziomu opieki zdrowotnej w Polsce. Uczestnicy wyrazili nadzieję, na kontynuację tego interesującego wydarzenia w kolejnych latach.
12 czerwca 2015 r. w budynku Wydziału Farmaceutycznego z O. Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Jakość życia w medycynie i ocenie technologii medycznych".
Organizatorem konferencji jest Katedra Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Sekcją Farmakoekonomiki Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Wrocławskim Oddziałem Zespołu Sekcji Studenckich Polskiego Towarzystwa
Farmaceutycznego „Młoda Farmacja” oraz Studenckim Kołem Naukowym Farmakoekonomiki.
Więcej informacji na temat prelegentów i zapisów znajdziecie Państwo na stronie wydarzenia
http://www.konferencje.umed.wroc.pl/jakosczycia/
W załączeniu zaproszenie na konferencję
W razie pytań dodatkowych informacji udziela wiceprzewodnicząca komitetu organizacyjnego:
Aleksandra Staniak
tel: 792-474-530792-474-530
Szkolenie podyplomowe dla lekarzy i stomatologów – najbliższy kurs odbędzie się dnia 20 maja 2015 r. o godz. 15:45 w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, ul. Garbary 14, sala 6053 (VI piętro). Wykład pt. „Podstawy farmakoekonomiki” zostanie wygłoszony przez Panią Prof. dr hab. farm. Elżbietę Nowakowska, kierownika Katedry i Zakładu Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej UM w Poznaniu.