POZNAŃ

Władze sekcji i kontakt

MŁODA FARMACJA – POZNAŃ

DS. Aspirynka
ul. Rokietnicka 6/1
60-806 Poznań
Tel/fax. (0-61) 659-66-00
E-mail: mloda@farmacja.pl 
www.mloda.farmacja.pl

Działalność

Młoda Farmacja Poznań od ponad pięciu lat prężnie działa na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Staramy się we wszystkich sferach naszej działalności organizować i wspierać naukowe i kulturalne życie studenckie naszej Uczelni. W ostatnich latach zorganizowaliśmy wiele wydarzeń, a do najważniejszych z nich należą:

  • XLI Ogólnopolski Konkurs Prac Magisterskich w listopadzie 2006. Ogólnopolska edycja Konkursu odbywa się co roku na innym Wydziale Farmaceutycznym w Polsce, a w zeszłym roku mieliśmy zaszczyt organizować go w Poznaniu, miejscu, gdzie ponad 40 lat temu Konkurs został zainicjowany po raz pierwszy.
  • Kariera Farmaceuty – 29-31 marca 2007 – był to cykl wykładów poświęconych rozwojowi studenta farmacji, który już za chwilę ma rozpocząć swoją drogę zawodową, niekoniecznie w aptece.
  • Weekend Poznański – 21-22 kwietnia 2007, podczas którego mogliśmy ugościć w Poznaniu członków Młodej Farmacji z całej Polski i pokazać im, jak to jest być studentem farmacji w Poznaniu ;)
  • „Impreza fartuchowa”, „Pharmacy Carnival”, „Pharmacy Summer Party” – imprezy, które przez cały rok organizowaliśmy po to, aby studenci farmacji nie tylko żyli nauką! Cieszą się one coraz większą popularnością, nie tylko wśród studentów naszego wydziału czy uczelni, pozwalając na wspólną integrację w Klubie Studenckim „ESKULAP”. Wymiany Międzynarodowe w ramach współpracy z IPSF, podczas których poznajemy cały świat lub cały świat przyjeżdża do nas.
  • W tym roku zainicjowana zostanie wymiana międzyuczelniana z Mołdawią. Ponadto od kilku lat pomagamy w rekrutacji studentów na podobne wymiany z Uniwersytetami we Lwowie czy Witebsku.
  • Bierzemy udział w akcjach charytatywnych, m.in. w organizowanej przez wszystkie organizacje studenckie na naszym Uniwersytecie akcji „Doktor Miś Dzieciom”, czy jako wolontariusze w akcji „Ratujemy i uczymy ratować” ucząc dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej, jak udzielać pierwszej pomocy.

Co roku także organizujemy spotkania o kołach naukowych działających na Poznańskim Wydziale Farmaceutycznym, urozmaicamy „Drzwi Otwarte”, czy współorganizujemy Wydziałowy Konkurs Prac Magisterskich. Ponadto współpracujemy z prasą branżową i firmami farmaceutycznymi, kształtując pozytywny wizerunek studenta farmacji nie tylko na naszej Uczelni, ale również poza nią. 

Najbliższe wydarzenie, nad którym pracujemy obecnie to II Ogólnopolski Kongres Młodych Farmaceutów, który odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2007, podczas którego zaprezentowane zostaną prace naukowe studentów, magistrantów i doktorantów. Część wykładową Kongresu uświetnią wybitni profesorowie i wykładowcy. Zapraszamy!

Więcej o Młodej Farmacji Poznań na www.mloda.farmacja.pl